Menu
  • preteky

SÚŤAŽE

Družstvá LRU – prívlač Trenčín ,,A" a Trenčín ,,B" v r. 2023

V športových súťažiach LRU prívlač reprezentovali našu organizáciu v roku 2023 dve družstvá prívlačiarov. Obe súťažili v 1. lige LRU-PR. Trenčín ,,A" v zložení Jaroslav Sámela, Daniel Hrk, Filip Mihalda, Jakub Kšiňan a Peter Horňák a Trenčín ,,B" v zložení: Branislav Ďuďák, Tomáš Lacko, Matej Forgáč, Lukáš Svetlík, Peter Hirjak a Andrej Sulo.

Majstrovstvá

Majstrovstvá sveta Bulharsko Devín, 24.-28.5.2023. Tohtoročných MS sa zúčastnilo 17 krajín. Reprezentácia Slovenska skončila na 6. mieste. Vyhrali domáci pretekári. V reprezentačnom družstve boli aj členovia našej MO SRZ - B. Ďuďák a J. Sámela, ktorý bol aj kapitánom reprezentácie.

Medzinárodné majstrovstvá SR jednotlivcov sa konali 3.-4.6.2023 na rieke Poprad vo Svite.
MSR jednotlivcov sú najprestížnejšie preteky jednotlivcov počas sezóny. Zúčastniť sa ich môže iba 40 najlepších pretekárov z predchádzajúceho roka. Výborný výsledok dosiahol J. Sámela, ktorý skončil na 3. mieste.

22. Matej Forgáč

Majstrovstvá SR družstiev 1.liga – v prvej lige máme dvojnásobné zastúpenie a je vidieť, že naši pretekári patria k najlepším pretekárom na Slovensku. V tomto roku dosiali opäť dobré výsledky,
keď družstvo Trenčín A skončilo na 2. mieste a Trenčín B na 4. mieste.

Pohárové preteky - počas roka sa konalo viacero pohárových pretekov:
 Trout Aréna cup – B. Ďuďák 5. miesto, L. Svetlík – 13. miesto.

 Memoriál L. Mlynaroviča – B. Ďuďák 2. miesto, M. Forgáč - 5., J. Sámela – 16., P. Hirjak – 26., T. Lacko – 51.

 Extra prívlač Trout Aréna cup - B. Ďuďák 5. miesto.

V celoročnej súťaži jednotlivcov je predbežne J. Sámela na 1. mieste, B. Ďuďák na 4.,... definitívne výsledky budú zrejmé až po ukončení ligovej sezóny.

Družstvo športového klubu plávaná Trenčín v roku 2023

Družstvo ŠKP Trenčín v roku 2023 reprezentovalo MsO SRZ Trenčín v disciplíne LRU – plávaná v zložení Branislav Oslanec, Roman Radil, Marek Macháč, Filip Kmeťo, Andrej Macháč, Michal Čampiš, Vladimír Kaminský a tréner Marcel Čampiš.

Andrej Macháč sa zúčastnil seriálu piatich pretekov ZÁPADOSLOVENSKEJ LIGY MLÁDEŽE na rôznych revíroch západného Slovenska. Postupným ziskom pódiových umiestnení na jednotlivých súťažiach ešte zabral na poslednom preteku seriálu v Galante a ziskom 1.miesta aj uchmatol titul víťaza celého seriálu ZÁPADOSLOVENSKEJ LIGY MLÁDEŽE 2023.
Ďalej sa zúčastnil Majstrovstiev Slovenska v LRU plávaná v kategórii do U15
v Novákoch, kde sa umiestnil na vo veľmi tesnom ale veľmi dynamickom športovom výkone na 2. mieste a získal titul vicemajstra Slovenska, čím sa rozlúčil s kategóriou do 15 rokov a od roku 2024 nastupuje do kategórie do 20 rokov, kde mu prajeme veľa úspechov.

Michal Čampiš a Filip Kmeťo vybojovali na pohárovom preteku s medzinárdnou účasťou Memoriál E. Hrdela v Žiline 2.miesto pre naše družstvo. Michal Čampiš ďalej v celoslovenskej lige U-25 skončil po štyroch pretekoch celkovo na 2.mieste.

Marek Macháč začal sezónu úspešne, a na pohárovom preteku jednotlivcov na Malom Dunaji v Galante skončil na 1.mieste.
Ďalší úspech v poradí bol, keď na VN Môťová vo Zvolene na pohárovom preteku obsadil 3.miesto v jednotlivcoch a v tímových umiestneniach skončil na 2.mieste. Ďalej sa venoval mládeži do 10 a do 15 rokov
pri poriadaní vzdelávaco-športového seriálu pretekov ZÁPADOSLOVENSKEJ LIGY MLÁDEŽE 2023.

Laugarício cup 2023 – Trenčín

Dvojkolový pretek pritiahol do Trenčína 70 pretekárov zo 6 krajín, ktorý ulovili viac ako 1600 kg rýb. Trať a organizačná stránka preteku bola opäť na vysokej úrovni o čom svedčili aj veľmi pozitívne hodnotenia pretekárov na populárnych maďarských a poľských rybárskych stránkach ako aj veľký záujem rakúskych pretekárov o pretek v roku 2024. Náš klub tentoraz nedosiahol na pódium aj napriek tomu, že sme sektorové umiestnenia v nedeľu mali 1+3, avšak pri tak silnej konkurencii je potrebné ešte lepšie umiestnenia. Pretek sme si aj napriek tomu veľmi užili.

1. liga LRU-P, 1. kolo Madunice, 2. kolo Zemplínska Šírava, 3.kolo Trenčín

Všetky tri dvojkolá sľubovali pekný športový zážitok, tentoraz s veľkou mierou taktizovania s dôrazom na technickú zručnosť rôznych lovných metód na plavák. V Maduniciach nám neprial žreb a nedokázali sme včas a správne reagovať na každú hodinu sa meniaci prietok vody. Na Zemplínskej Šírave sme preteky nezvládli takticky a čo fungovalo v tréningu nedokázala väčšina tímu napodobniť v preteku. Posledné kolo v domácom Trenčíne bolo technicky a takticky najnáročnejšie, kde sme skončili
na 8.mieste, čo bolo aj celkové umiestnenie nášho družstva po šiestich pretekoch. Oproti sezóne 2022 sme si polepšili o jednu pozíciu. Aktuálne uvažujeme o zmenách v stratégii prípravy na závody ako aj o nových posilách, ktoré by sme chceli postupne vyškoliť v roku 2024. V prípade že je medzi vami záujemca o športový rybolov, neváhajte ma kontaktovať.

V roku 2023 sme tiež ako klub podporili organizáciu pretekov, kde bol cieľ priviesť k plávanej mládež jednoduchým a finančne nenáročným spôsobom lovu rýb na plavák s bičom. Pre podrobnejšiu informovanosť neváhajte navštíviť skupinu na Facebooku s názvom „Západoslovenská LIGA MLÁDEŽE LRU-P". V tejto iniciatíve chceme pokračovať aj v roku 2024, tak neváhajte prihlasovať svoje deti.

Za priazeň v sezóne 2023 ďakujeme všetkým členom MsO SRZ Trenčín a ďakujeme za podporu zo strany SRZ-MsO Trenčín, STAFIS - R. Sokol, Sedge - P. Baránek a taktiež kamarátom a priateľom, ktorí nám pomáhali napredovať k rozvoju športového rybolovu v dispiplíne LRU – plávaná.

V sezóne 2024 budeme opäť plnohodnotne reprezentovať SRZ-MsO Trenčín.
Podrobnejšie informácie o našej činnosti nájdete na facebooku v skupine „SKP Trencin", na ktorej nás zároveň môžu kontaktovať záujemcovia o závodný lov rýb na plavák.